مرکز رزرواسیون هتل های عتبات کربلا و نجف

04

شهریور
1396

مزارات کربلا

ارسال شده توسط: عتبات هتل/ 2717 0

مزارت موجود در شهر کربلا علاوه بر حرم امام حسین(ع) و حرم حضرت عباس(ع) است.این مزارات شامل مدفن بسیاری از مشاهیر و بزرگان در کربلا است که برخی از آن‌ها عبارتند از:
مزارات یاران امام حسین علیه‌السلام
بیشتر یاران امام حسین علیه‌السلام که در واقعه عاشورا به شهادت رسیدند، در نزدیکی امام حسین(ع) دفن شده‌اند؛ اما برخی از آنان به دلایل مختلف در اماکن دیگر دفن شده‌اندکه عبارتند از:
• حر بن یزید ریاحی
قبیله وی، جنازۀ او را از میدان جنگ خارج کرد و در روستایی در نُه کیلومتری غرب کربلا به خاک سپرد. این روستا امروزه به سبب وجود قبر او به«روستای حرّ» معروف است. بارگاه وی در  ۳۷۰ ق به دستور عضدالدوله دیلمی ساخته شد و در  ۹۱۴ ق شاه اسماعیل صفوی، پس از زیارت قبر وی، دستور تجدید بنای آن را صادر کرد.
مرکز رزرواسیون هتل های عتبات
• عون بن عبداللّه
در کنار اتوبان کنونی کربلا – بغداد، مزار باشکوهی است که متعلق به عون بن عبدالله است. برخی گفته‌اند، وی همان عون فرزند عبدالله بن جعفر بن ابی طالب و زینب کبری(س) است که در روز عاشورا به شهادت رسید؛ اما بنا به روایتی دیگر، اینجا مزار عون بن عبد اللّه یکی از احفاد امام حسن مجتبی(ع) است و این صحیح‌تر به نظر می‌رسد؛ زیرا بنابر نقل شیخ مفید عون نیز در کنار سایر شهدا دفن شده است.
مرکز رزرواسیون هتل های عتبات
• طفلان مسلم
در اتوبان کربلا – بغداد، در فاصلۀ سی کیلومتری کربلا، درحومۀ شهرکی به نام مسیب، مزار و مرقد طفلان مسلم قرار دارد.
مرکز رزرواسیون هتل های عتبات
شبکه رزرواسیون هتل های عتبات آمادگی دارد تا اقامتی آرام و آسوده را در این مکان مقدس برای شما رقم زند.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید